گرندپری ایتالیا ۲۰۱۹؛ پیروزی لکلرک و فراری در مونزا

رضا جلیلیان ٢٢ شهریور ١٣٩٨ | ٢٠:٣١ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ٣ دقیقه
گرندپری ایتالیا ۲۰۱۹؛ پیروزی لکلرک و فراری در مونزا

رقابت‌های فرمول یک فصل ۲۰۱۹ در مرحله‌ی چهاردهم به پیست مونزا ایتالیا رسید و امروز شاهد رقابتی جذاب بین رانندگان تیم‌های حاضر بودیم. پیروزی در گرندپری فرمول یک ایتالیا ۲۰۱۹، این‌بار به تیم فراری و چارلز لکلرک اختصاص یافت. والتری بوتاس هم که تا دورهای آخر مسابقه برای سبقت از لکلرک و جایگاه نخست تلاش می‌کرد، در رده‌ی دوم و لوئیس همیلتون از تیم مرسدس بنز در جایگاه سوم گرندپری ایتالیا ایستاد.

فورمول یک 2019 : پیست مونزا

مسابقه در دورهای ابتدایی با اشتباه سباستین فتل همراه شد و راننده‌ی آلمانی فراری پس از خروج از پیست، ورود غیرایمن به پیست مسابقه داشت که با برخورد به خودروی عبوری، بال جلوی خود را از دست داد؛ پس از بررسی صحنه توسط کارشناسان فرمول یک، جریمه‌ی ده ثانیه‌ای شامل توقف و شروع حرکت در پیت‌لین دریافت کرد. همین موضوع باعث شد تا فتل که از رده‌ی چهارم استارت زده بود، در ادامه‌ی مسابقه نتواند خود را به رده‌های بالایی برساند.

پس از فتل رانندگانی مانند لنس استرول و الکساندر آلبون نیز جریمه‌هایی دریافت کردند. کارلوس ساینز، دنیل کویات و کوین مگنوسن نیز رانندگانی بودند که نتوانستند به مسابقه ادامه دهند و از گرندپری فرمول یک ایتالیا کنار کشیدند. مکس وشتاپن از تیم ردبول نیز که مسابقه را از رده‌های پایانی استارت زده بود، در این مسابقه با رده‌ی هشتم به کار خود پایان داد.

فرمول یک 2019 : پیست مونزا

استراتژی تیم فراری برای چارلز لکلرک پیشتاز در اواسط مسابقه روی استفاده از تایر هارد قرار گرفت، ولی رانندگان مرسدس بنز استفاده از تایرهای مدیوم را ترجیح دادند. در حالی که لوئیس همیلتون به تعقیب و ایجاد فشار روی راننده‌ی موناکویی فراری ادامه می‌داد، ترمزهای خودرویش قفل کرد و یک رده عقب افتاد تا نتواند بر لکلرک پیروز شود. تلاش والتری بوتاس برای تعقیب و پیش افتادن از لکلرک در دورهای پایانی مسابقه نیز مؤثر واقع نشد و در نهایت راننده‌ی جوان فراری با موفقیت از خط پایان عبور کرد.

به این ترتیب، چارلز لکلرک توانست با ثبت زمان یک ساعت و ۱۵ دقیقه و ۲۶/۶۶۵ ثانیه در گرندپری فرمول یک ایتالیا ۲۰۱۹ به پیروزی برسد. والتری بوتاس با اختلاف ۰/۸۳۵ ثانیه در رده‌ی دوم قرار گرفت و لوئیس همیلتون نیز با ۳۵/۱۹۹ ثانیه اختلاف نسبت به پیشتاز مسابقه، سوم شد. دنیل ریکیاردو، نیکو هالکنبرگ، الکس آلبون، سرجیو پرز، مکس وشتاپن، آنتونیو جوویناتزی و لندو نوریس هم در رده‌های چهارم تا دهم ایستادند.

هم‌اکنون در جدول رانندگان، لوئیس همیلتون، والتری بوتاس و مکس وشتاپن به ترتیب با ۲۸۴ و ۲۲۱ و ۱۸۵ امتیاز در رده‌های اول تا سوم قرار دارند. در جدول تیمی نیز مرسدس‌ AMG پتروناس با ۵۰۵ امتیاز پیشتاز است؛ درحالی‌ که فراری و ردبول با ۳۵۱ و ۲۶۶ امتیاز، آن را تعقیب می‌کنند.

 

منبع : زومیت 

 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما
یاداوری ! برای ثبت نظر باید وارد شوید .
٠ دیدگاه