هسکوارنا Svartpilen 701: تلفیق سنت و مدرنیته

رضا جلیلیان ١٩ شهریور ١٣٩٨ | ١١:١٧ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ٣ دقیقه
هسکوارنا Svartpilen 701: تلفیق سنت و مدرنیته

این موتورسیکلت در سال گذشته تنها یک نمونه مفهومی بود اما حالا هسکوارنا از جدیدترین عضو خانواده موتورسیکلت‌های گذشته‌نگر خود Svartpilen 701 رونمایی کرد  این موتورسیکلت نمونه‌ای در سبک فلت‌ ترک (Flat-Track) بوده و از روی موتورسیکلت سبک کافه ریسر Vitpilen 701 طراحی و ساخته‌شده است.


Maxime Thouvenin مدیر پروژه موتورسیکلت‌های خیابانی هسکوارنا اهداف پروژه را این‌گونه شرح داد:

ما برای طراحی این مدل از نمونه‌های فلت ترک الهام گرفتیم اما با در تلفیق استایل هسکوارنا، این موتورسیکات عالی، مدرن و درخشان ساخته شد.

پس از تبدیل از مدل کافه ریسر به مدل فلت ترکر، Svartpilen 701 به لاستیک‌های Pirelli MT60 RS مجهز شد که در این عین شباهت به لاستیک‌های مورد استفاده در این‌گونه مسابقات به آن اجازه استفاده از جاده‌های عمومی را هم می‌دهد.


چیزی که باید در مورد خانواده موتورسیکلت‌های 690/701 بدانید این است که این موتورسیکلت با استفاده از طراحی موتورسیکلت‌های Duke 690 و 701 Vitpilen طراحی و ساخته‌شده است.


شاسی کروم-مولیبدن این موتورسیکلت دارای سختی زیادی است. موتور نیز همان نمونه شناخته‌شده 692 سی‌سی آب‌خنک کی تی ام است که هنوز همان ۷۵ اسب بخار قدرت و ۷۲ نیوتن متر گشتاور را تولید می‌کند.


گیربکس ۶ سرعته همان نمونه مورداستفاده در مدل‌های ۷۰۱ است. ترمزها ساخت برمبو هستند و شامل کالیبر چهار پیستون با دیسک شناور ۳۲۰ میلی‌متری در جلو و کالیبر تک پیستون با دیسک ۲۴۰ میلی‌متری در عقب است. سیستم ABS باقابلیت خاموش شدن، به‌صورت استاندارد موجود است. سیستم تعلیق نیز شامل دوشاخ جلو ۴۳ میلی‌متری قابل تنظیم و تک کمک‌فنر عقب باقابلیت تنظیم کامل، هردو ساخت WP است.

 

 

 


زمان تولید و قیمت این مدل هنوز مشخص نشده است.

برچسب‌ها :
دیدگاه شما
یاداوری ! برای ثبت نظر باید وارد شوید .
٠ دیدگاه