مکس ورشتپن: همیلتون قوی ترین هم تیمی را نداشته است

رضا جلیلیان ١٣ مهر ١٣٩٨ | ٢٣:٢۴ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ١ دقیقه
مکس ورشتپن: همیلتون قوی ترین هم تیمی را نداشته است

 حالا که لوئیس همیلتون به ششمین قهرمانی جهان خود بسیار نزدیک است، مکس ورشتپن اذعان کرد که بخشی از موفقیت های او در این سال ها به این دلیل بوده که بیشتر اوقات او با قوی ترین هم تیمی روبرو نبوده است.

همیلتون قبل از پیوستن به مرسدس، در مک لارن سابقه هم تیمی شدن با قهرمان های جهانی نظیر فرناندو آلونسو و جنسن باتن را داشته است و در مرسدس نیز در ابتدا هم تیمی نیکو روزبرگ شد که در این دوره زمانی سهم همیلتون از قهرمانی با مرسدس، 2 عنوان و سهم رانننده آلمانی یک عنوان بوده است. پس از  بازنشستگی روزبرگ، والتری بوتاس هم تیمی راننده بریتانیایی شده اما طی این چند سال نتوانسته رقیب جدی برای او باشد و در فصل جاری نیز، با اختلاف 73 امتیاز در رده دوم است، در حالی که پنج مسابقه دیگر به پایان فصل 2019 باقی مانده است.

جوان ترین پیروز تاریخ فرمول یک معتقد است که راننده بریتانیایی هنوز با چالش جدی از طرف هم تیمی اش روبرو نشده است:

در طول این سال ها، لوئیس قوی ترین همتیمی ها را نداشته است. اگر شما خودروی مناسب را در اختیار داشته باشید، می توانید هر کسی را شکست دهید.

لوئیس یکی از فوق العاده ترین راننده هاست، یکی از بهترین هایی که در فرمول یک مسابقه داده است. اما او همچنین بهترین خودرو را دارد، وقتی که شما خودروی برتر را در اختیار دارید، تنها کسی که واقعا با شما رقابت می کند، هم تیمی شماست.

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن - موناکو 2019

در حالی که هر دوی این راننده ها برای فصل آتی با تیم هایشان قرارداد دارند اما ممکن است که آنها را برای 2021 به عنوان هم تیمی ببینیم، چیزی که آرزوی بسیاری از طرفداران فرمول یک است. او در ادامه افزود:

اگر چنین اتفاقی رخ دهد، یعنی رخ داده اما این چیزی نیست که آرزوی من باشد.

 

 

منبع : فرمول یک ایران

برچسب‌ها :
دیدگاه شما
یاداوری ! برای ثبت نظر باید وارد شوید .
٠ دیدگاه