تولید محصولات فولکس واگن و اشکودا به ترکیه منتقل می‌شود

رضا جلیلیان ١٣ مهر ١٣٩٨ | ٠٣:۴۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ٢ دقیقه
تولید محصولات فولکس واگن و اشکودا به ترکیه منتقل می‌شود

نسخه‌ی به‌روزشده‌ی فولکس واگن پاسات و اشکودا سوپرب در حال حاضر در بازار اروپا به فروش می‌رسند؛ ولی فولکس واگن قصد دارد تا نسل بعدی دو سدان کلاس D محبوب خود را که در سال‌های آتی رونمایی خواهند شد، در کارخانه‌ای جدید در کشور ترکیه به تولید برساند.

بر اساس یک سند داخلی در فولکس واگن که از سوی اتوموتیو نیوز منتشر شده است، فولکس واگن، ترکیه را در مقایسه با بلغارستان مکان بهتری برای تولید محصولات خود می‌داند و کارخانه‌ی جدید خود را در آنجا احداث خواهد کرد. فولکس واگن برای این تصمیم خود دلایل خوب و محکمی دارد که مهم‌ترین آن‌ها شرایط اقتصادی مثبت و رو به رشد ترکیه و بازار بزرگ خودروها در ترکیه با توجه به جمعیت ۸۰ میلیون نفری این کشور هستند. هنوز تصمیم آلمانی‌ها به‌طور رسمی اعلام نشده؛ ولی سخنگوی فولکس واگن تایید دارد که مذاکرات برای احداث کارخانه‌ی جدید مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

passat

در ماه نوامبر سال گذشته فولکس واگن اعلام کرده بود تولید مدل پاسات به کارخانه‌ی اشکودا در شهر کوازینی در جمهوری چک انتقال پیدا خواهد کرد و این مدل در کنار دو مدل اشکودا سوپرب و کودیاک از سال ۲۰۲۳ تولید خواهد شد. در حال حاضر مدل‌های اشکودا کوراک و سئات Ateca در کارخانه‌ی کوازینی تولید می‌شوند؛ ولی تولید آن‌ها قرار است به کارخانه‌ی جدید انتقال پیدا کند. در آن زمان فولکس واگن اعلام کرده بود که به دنبال مکان جدید برای احداث خط تولید خود در اروپای شرقی است.

کارخانه‌ی جدید فولکس واگن در ۴۰ کیلومتری شمال شهر ازمیر ساخته خواهد شد و فولکس واگن برای احداث آن ۱.۰۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهد کرد. پروژه‌ی ساخت این کارخانه‌ی جدید از سال ۲۰۲۲ آغاز می‌شود و تیراژ تولید خودرو نیز به ۳۰۰ هزار دستگاه در سال خواهد رسید. پیش‌بینی می‌شود که کارخانه‌ی یادشده و تأمین‌کنندگان اطراف آن بتوانند برای ۴ هزار نفر شغل ایجاد کنند.

 

در حال حاضر تولید فولکس واگن پاسات در کارخانه‌ای در شهر Emden آلمان انجام می‌‌شود. فولکس واگن قصد دارد تا در آینده خودروهای الکتریکی را در این مکان تولید کند؛ اما اشکودا سوپرب در کارخانه‌ی کوازینی در جمهوری چک تولید می‌شود. بر اساس گزارش‌های منتشر شده دو سوم تولید کارخانه‌ی جدید فولکس واگن در ترکیه را مدل پاسات به خود اختصاص خواهد داد. در این گزارش همچنین به کاهش چشمگیر فروش خودرو در بازار داخلی ترکیه اشاره شده است؛ به‌طوری که در هفت ماه نخست سال تنها ۲۱۲ هزار دستگاه خودرو فروخته شده؛ در‌حالی‌که فروش خودرو در ترکیه طی دو سال گذشته به ۴۸۱ هزار دستگاه می‌رسید.

 

 

منبع : زومیت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما
یاداوری ! برای ثبت نظر باید وارد شوید .
٠ دیدگاه