بی ام و آلپینا B3 سدان مدل ۲۰۲۰ رونمایی شد

رضا جلیلیان ٠۶ آبان ١٣٩٨ | ١٢:٣٢ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ٢ دقیقه
بی ام و آلپینا B3 سدان مدل ۲۰۲۰ رونمایی شد

آلپینا با رونمایی نسخه‌ی استیشن B3 در نمایشگاه خودرو فرانکفورت و نمایش مدل تورینگ آن در ماه گذشته، تصمیم تعجب‌آوری گرفت. اکنون نسخه‌ی سدان آلپینا B3 مدل ۲۰۲۰ برای حضور در نمایشگاه خودرو توکیو آماده شده است و خودروساز آلمانی آن را به‌عنوان الگویی در نظر خواهد گرفت تا شکاف بین M340i xDrive و مدل آینده‌ی سدان بی‌ام‌و M3 کامپتیشن را پر کند.

2020 Alpina B3 Sedan / سدان آلپینا

آلپینا B3 جدید از همان پیشرانه‌ی سه‌لیتری ۶ سیلندر مجهز به توربوشارژر استفاده می‌کند که سال آینده زیر کاپوت سدان اسپرت و قدرتمند بی‌ام‌و خواهید یافت. پیشرانه‌ی مذکور از چند ماه پیش اولین‌بار خود را در مدل شاسی‌بلند X3 M و X4 M نشان داد و در خودرو آلپینا، برای ارائه‌ی ۴۶۲ اسب‌بخار قدرت و ۷۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تنظیم شده است.

2020 Alpina B3 Sedan / سدان آلپینا

سدان B3 که روی رینگ‌های زیبای ۲۰ اینچی آلپینا سوار می‌شود، به‌راحتی در زمان ۳/۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتربرساعت نیز به ۱۳/۴ ثانیه زمان نیاز دارد. آلپینا B3 می‌تواند به سرعت ۳۰۳ کیلومتربرساعت دست یابد که آن را به یکی از سریع‌ترین سدان‌های جهان تبدیل می‌کند. البته آلپینا عنوان سریع‌ترین خودرو چهاردر را با مدل B7 و حداکثر سرعت ۳۳۰ کیلومتربرساعت دراختیار دارد.  

2020 Alpina B3 Sedan / سدان آلپینا

تغییرات مکانیکی این خودرو شامل کمک‌فنرهای کاملا انطباقی و فنرهای ایباخ (Eibach) و میله‌های تعادل بزرگ‌تر می‌شود؛ در‌حالی‌که دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی در محور عقب، عملکرد بهتری برای سدان B3 ارائه می‌دهد. ترمز پیشرفته در هر دو محور قدرت ترمزگیری و توقف بهتر را تضمین می‌کند. علاوه‌بر‌این، آلپینا از جعبه‌دنده‌ی خودکار هشت‌سرعته ZF بهره می‌گیرد تا زمان تعویض دنده سریع‌تری نیز داشته باشد. همچنین، سیستم xDrive نیز ارتقا داده شده است تا بهتر بتواند با افزایش قدرت رو‌به‌رو شود.

2020 Alpina B3 Sedan / سدان آلپینا

آلپینا اوایل سال آینده پذیرش سفارش سدان B3 جدید را در اروپا آغاز می‌کند و فعلا برنامه‌ای برای فروش این سدان قدرتمند به آمریکا ندارد. 

 

 

منبع : زومیت 

برچسب‌ها :
دیدگاه شما
یاداوری ! برای ثبت نظر باید وارد شوید .
٠ دیدگاه